Edukacijos

Susipažinkite su mūsų sodyboje vykstančia edukacine veikla. Tikrai kiekvienas rasite sau patinkantį ar dominantį užsiėmimą.

Audimas

Populiariausia sodyboje  teikiama edukacija – audimas mažomis staklėmis. Papasakosime audimo istoriją. Parodysime, kaip užtaisomos audimo staklės, supažindinsime, kas yra skietas, šaudyklė, nytis.

Plačiau

Rašymas žąsies plunksna

Ar žinojote, kad žąsies plunksna -mokyto žmogaus ir kūrybos simbolis?
Žąsies plunksna rašymui pradėta naudoti dar VI amžiuje prieš Kristų.  Edukacijos metu papasakosime šios rašymo technikos istoriją.

Plačiau

Talismanų ir amuletų gamyba

Tikėjimas laimę nešančiais talismanais, amuletais toks pat senas kaip ir tikėjimas dieviškomis antgamtinėmis jėgomis. Labai daug žmonių tiki, kad jei žmogus turės savo talismaną, jį dažniau lydės sėkmė, jis bus laimingesnis ir daugiau patirs malonių akimirkų.

Plačiau

Senoviniai aprėdai

Sodyboje yra unikali senovinių archeologinių baltiškų kostiumų kolekcija. Tai V-XII a. kostiumai, atkurti remiantis mokslininkų aprašymais, atliktais pagal archeologinius radinius.

Plačiau

Ežiukai mažiesiems

Kūrybiškai ir su smagia nuotaika išmokysime vaikus vieno iš svarbesnių ūkiškų įgūdžių – įkalti vinį! Tokie, regis, labai paprasti darbeliai lavina akyčių ir rankyčių koordinaciją, rankų judesių tikslumą, bei žinoma – vaizduotę.

Plačiau

Sūrių rūkymas

Kiekvienam lietuviui dera žinoti, kad jis valgo ne šiaip varškės sūrį. Europos Komisija prieš keletą metų jį įtraukė į saugomų produktų sąrašą. Įdomu, kad visiems įprastas varškės sūris tapo trečiuoju lietuvišku saugomu produktu Europos Sąjungoje.

Plačiau

Žibintų gamyba

Mūsų sodyboje vykstančių edukacijų metu grįžtame į XIX a., kai kaimo gyventojai pasišviesdavo balandomis ar žibintais. Pasiklausę žibintų atsiradimo istorijų, kuriame savuosius.

Plačiau

Ugnies įskėlimas

Populiari ir azarto pilna pramoga ne tik vaikams – ugnies įskėlimas skeltuvu ir titnagu. Pamokysime, kaip turint tik vieną žiežirbą, užkurti didelį laužą. Ar žinote, kodėl ugnies įskėlimui naudojamas degintas linas? Kaip jį pasigaminti? Kokias dar priemonės naudotos senovėje? Kaip taisyklingai sukrauti laužą?

Plačiau

Autentiški čirviniai blynai

Papasakosime, pamokinsime ir iškepsime čirvinių blynų visam Jūsų būriui! Ant pečiaus kepti blynai yra nepakartojamo skonio, užsisakykite šią edukaciją ir tuo isitikinsite patys! Prie blynų puikiai dera mūsų pačių rinkta žolelių arbata.

Plačiau