Nemokamos pramogos

Tik nuobodūs žmonės nuobodžiauja!

Žaidimų aikštelė ir užsiėmimai

Kiekvienam labai svarbu, ar jo vaikas turės ką veikti atostogų metu? Patikinu, per visą sodybos gyvavimo laiką, neteko sutikti sodyboje nei vieno nuobodžiaujančio. Nuošaliau, bet gerai matomoje vietoje, įkūrėme žaidimų erdvę. Lauko virtuvėlė su tikrais indais, smėlio dėžė, supynės, bėgimo kubiliukas, besisukantis rąstas, hamakas, lynas ir miško namelis – vaikai tikrai bus labai užimti.
Taip pat sodyboje siūlome tinklinį, dvikovas maišais, virvės traukimą, senovinius žaidimus, badmintoną, bėgimą maišuose, žoliavimą, arbatos virimą tikrame raganos puode, bei dar daug įvairiausių mūsų teikiamų edukacinių programų.
Visuose nameliuose rasite daug ir labai skirtingų stalo žaidimų, kuriuos nuolat papildome.

Žvejyba

Sodyboje yra 3 tvenkiniai. Vienas jų –   17 arų įžuvintas tvenkinys, kuriame galima sužvejoti  ne tik stebuklingą žuvelę (mūsiškai vadinamą karpiu, lynu, amūru ar lydeka), bet ir smagiai išsimaudyti.
Į tvenkinį įteka šaltinis, tad vanduo visuomet vėsus, gaivus ir švarus. Tik nepamirškite pasiimti meškerės!

Senovės namų ruošos darbai

Smagu daryti tai, kas nėra rutina. Papasakosime apie senovės kaimo žmonių buitį, kasdieninius darbus, tų laikų vaikų pareigas ir pramogas. Ar žinote, kodėl senais laikais, vaikai, eidami į kaimo mokyklą, nešdavosi dvi plunksnas: vieną – vištos, kitą žąsies? Kodėl turėdavo slėptis už pečiaus, kai į trobą įeidavo svečias? Ar žinojote, kad skareles ant galvų rišdavosi ne tik mergaitės, bet ir berniukai? Parodysime ir pamokysime darbų, kurie buvo kasdieniai proseneliams ir pro-proseneliams. Smagu stebėti, su kokiu dideliu noru vaikai renka pievose ir gamina muilą iš muiliagėlių, skalbia žlugtą su skalbimo tarka, su mediniais segtukais sega ant virvių skalbinius, o vėliau lygina su rinte ir kočėlu. Pabando ir sviestą mušti, ir siūlus vyti. Iš miesto džiunglių ištrūkusiems net ir daržų ravėjimas dažnai tampa tikra atrakcija.

Grybai ir uogos

Tikriausiai nekyla klausimų, ką galima veikti miškuose vasarą ar rudenį? Juo labiau, kad sodyba yra viename didžiausių Lietuvos miškų masyvų. Duosime pintą krepšį ir geras vietas parodysime. O sėkmę ir akių žvitrumą grįžus, pagal pintinės svorį, pamatuosime.

Širdelių blynai

Džiaugiamės, kad mūsų sodybos pečiuje kepami čirviniai blynai puikiai įvertinti!!!
2017 m. sodyba „Gervių giesmė“ pateko į skaniausių Lietuvos kaimo turizmo sodybų dešimtuką būtent dėl šių apskritų gražuolių. Gal norite pabandyti išsikepti patys? Pamokysime, padėsime, o blynus paragavę apsilaižys ne tik mažieji. Skanaus!

Pasak „Skonių kelias“ komandos, mažosios Lietuvos regiono lietuvninkai čirvinius blynus pradėjo kepti, nusižiūrėję nuo vokiečių, seniau nei prieš šimtą metų ir vadino juos „vofeliais“. Rašytiniuose šaltiniuose teigiama, kad šis patiekalas atsirado Reino upės regione viduramžiais, kai tik buvo sukurtos specialios keptuvės su bičių korį primenančiu ornamentu, turinčiu širdelės formą. Lietuvninkai šiuos blynus kepdavo pavakariams, vakarienei ir tiekdavo į stalą su uogiene, valgydavo užsigeriant „kafija“ (kava) arba „tija“ (arbata). Šiuo metu, blynai kepami visoje Lietuvoje ir vadinami „čirviniais“ blynais.

Triušiukai

Kaimas be augintinių nėra kaimas. Šiais laikais protingi žmonės sako, kad gyvūnėlių glostymas ir šėrimas yra gydomoji terapija, o mes manome, kad tai be galo smagi ir miela pramoga. Vaikai noriai padeda rūpintis augintiniais, su didžiuliu užsidegimu juos globoja viešnagės metu. Gyvūnėliai tikrai labai mylimi, išlepinti ir visada laukia mažųjų draugų, ir, žinoma – morkų